Πρόγραμμα Τηλεοπτικού Σταθμού

 

ΔΕΥΤΕΡΑ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού.
18:00 Εκδηλώσεις - Ομιλίες απο την Χριστιανική Στέγη Πατρών.
19:00 ΤΑΤΗΣ : Εβδομαδιαία εκπομπή που επιμελούνται και παρουσιάζουν οι Αρχιμ. Χρύσανθος Στελλάτος και Μανώλης Μελινός.
21:30 Αποσπάσματα απο την σημερινή Ακολουθία του Εσπερινού,της Ιεράς Παρακλήσεως και το απο τον Ιερό Ναό Αγίου Νεκταρίου Πατρών.
10:30 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
11:00 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.
01:00 Κάρτες Ανακοινώσεων .

 

ΤΡΙΤΗ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού
18:00 Μετάδοση Εκδηλώσεων και ομιλιών απο τις αίθουσες του Μορφωτικού Σύλλογος Κυριών Πατρών & του Συνδέσμου "Φίλοι του Αγίου Όρους".
19:00 Βιωματικές Αναφορές: Επιμελείται και παρουσιάζει ο καθηγητής και τέως λυκειάρχης κ.Γεώργιος Σιμιτζής.
19:30 H Ακολουθία του Εσπερινού,της Ιεράς Παρακλήσεως και το Ιερό Κήρυγμα απο τον Ιερό Ναό Αγίου Νεκταρίου Πατρών
21:00

Ανθρώπινες Διαδρομές : Επιμελείται και παρουσιάζει ο εκπαιδευτικός Γιάννης Βογιατζής.

22:00 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
22:30 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.

 

ΤΕΤΑΡΤΗ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού.
18:00 Μετάδοση ομιλιών απο την αίθουσα "Αγία Μακρίνα".
19:30 Μετάδοση των Εσπερινών Συνάξεων από τον Ιερό Ναό Παντανάσσης με ομιλητή τον πρωτοπρεσβύτερο π. Γεώργιο Παπασταύρου
21:00

ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΛΗΘΕΙΑΣ: Ζωντανή εκπομπή διαλόγου που επιμελείται και παρουσιάζει ο Θεολόγος & πολιτικός επιστήμων κ.Νικόλαος Μεσσαλάς

22:30 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
23:00 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.
01:00 Κάρτες Ανακοινώσεων .

 

ΠΕΜΠΤΗ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού
18:15 Μετάδοση ομιλιών απο το Εκκλησιαστικό Κέντρο Επιστημόνων Πατρών με ομιλητή τον Αρχιμ. Κύριλλο Κωστόπουλο.
19:00 Μετάδοση των εργασιών της Σχολής Γονέων της Ιεράς Μητροπόλεως Πατρών απο το Νικοδήμειο Πνευματικό Κέντρο " ’ξιον Εστί "
20:30 ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ : Επιμελείται και παρουσιάζει ο οικονομολόγος και εκπαιδευτικός κ. Δημήτριος Καράμπελας
21:00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ : Επιμελούνται και παρουσιάζουν ο θεολόγος π.Ερμόλαος Μασσαράς και ο ταξίαρχος κ. Σπυρίδων Αρώνης
22:00 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
22:30 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.
01:00 Κάρτες Ανακοινώσεων .

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού.
18:00 Μετάδοση των εσπερινών συνάξεων που διοργανώνει η Ιερά Μητρόπολις Καλαβρύτων στο Αίγιο.
19:00 Αντιαιρετικά Πυρά : Ζωντανή Εκπομπή Θεολογικού περιεχομένου που επιμελείται και παρουσιαζει ο Θεολόγος Αρχιμ.π.Τιμόθεος Παπασταύρου.
20:00 Μετάδοση των εργασιών της Ακαδημίας Θεολογικών Σπουδών Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος
21:00 Ιατρικά Θέματα : Μετάδοση Ιατρικών Εισηγήσεων που συντονίζει ο πρωτοπρ. Νικόλαος Σκιαδαρέσης
22:30 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
23:00 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.
01:00 Κάρτες Ανακοινώσεων .

 

ΣΑΒΒΑΤΟ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού
18:00 ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ : Εκπομπή θεολογικού περιεχομένου απο την 4Ε
19:00 Μετάδοση των εσπερινών συνάξεων Ιερού ναού Αγίου Κωνσταντίνου Αγυιάς
20:30 Εκκλησία και Σύγχρονος Κόσμος : Επειμελείται και παρουσιάζει ο πρωτοπρ. Γερασιμάγγελος Στανίτσας
21:30 Επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ απο την βιντεοθήκη του σταθμού μας
22:30 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
23:00 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.
01:00 Κάρτες Ανακοινώσεων .

 

ΚΥΡΙΑΚΗ
17:30 H Ακολουθία του Εσπερινού
18:00 Ομιλίες απο την ΔΙΑΚΙΔΕΙΟ ΣΧΟΛΗ ΛΑΟΥ ΠΑΤΡΩΝ
19:00 ΡΙΖΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ : Μια εκπομπή μουσικολαογραφικού περιεχομένου που επιμελείται και παρουσιάζει ο ιεροψάλτης κ. Βασίλειος Καυκόπουλος
20:00 Μετάδοση ομιλιών απο την αίθουσα της Χριστιανικής Εστίας Πατρών
21:00 Θέματα Ελληνισμού : Εκπομπή Εθνικού περιεχομένου που επιμελείται και παρουσιάζει ο πρωτοπρ. Κωνσταντίνος Καπετανόπουλος
22:00 Ακολουθία του Ιερού Αποδείπνου.
22:30 Νυχτερινό Πρόγραμμα του Σταθμού το οποίο αποτελείται απο τις εκπομπές του σταθμού σε επανάληψη,επιλεγμένα Ντοκυμανταίρ, ομιλίες-εκδηλώσεις απο τις αίθουσες, Ιερούς Ναούς και Πνευματικά Κέντρα της Μητροπόλεως Πατρών και Αποσπάσματα απο Θεολογικά και λοιπά Επιστημονικά Συνέδρια.
01:00 Κάρτες Ανακοινώσεων .